Test przesiewowy dla dzieci w wieku 16 - 30 miesięcy

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania przesiewowe narzędziem M-CHAT-R/F, które pozwala ocenić ryzyko zaburzeń ze spektrum autyzmu. Stosowane jest ono u dzieci w wieku 16-30 miesięcy.

 

       Rodzice mają najlepsze intuicje, co do rozwoju swoich dzieci. Większość ich spostrzeżeń dotyczy umiejętności oraz zainteresowań dzieci i jest powodem do radości. Czasem, jako rodzice, mamy jednak także jakieś intuicje i obserwacje budzące nasz niepokój. Zawsze warto je rozwiać, żeby nic nie burzyło przygody, jaką jest wspólne odkrywania świata z naszym Maluchem.

       Narzędzie M-CHAT-R zostało stworzone w celu oceny ryzyka wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu i pozwala na wstępną ocenę prawidłowości rozwoju dziecka w zakresie rozwoju społecznego oraz umiejętności komunikowania się. W większości przypadków, jeśli nawet występują jakieś nieprawidłowości rozwojowe, kończą się one wizytami u logopedy lub prostymi ćwiczeniami w zaciszu domowym. Tylko 1% badanych dzieci wymaga dalszej diagnostyki i terapii w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dla tych dzieci jest to szansa na szybszą pomoc.