Warsztaty dla dzieci

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na letnie warsztaty

 

WAKACYJNY HAPPY END

- organizowany przez Fundację Carpe Diem

 

 

 Kliknij by powiększyć..

 

22.08 – PONIEDZIAŁEK TAJEMNICE PRZYRODY

W tym dniu planujemy poznać , poczuć, dotknąć, usłyszeć i pokochać matkę naturę. Wszystkimi zmysłami będziemy doznawać gorącego i burzliwego lata, poznamy różne gatunki roślin i zwierząt, zastanowimy się m.in., które fruwa, a może gryzie , co  ładnie pachnie i co jest dla nas niebezpieczne;  posłuchamy i zróżnicujemy:  co  piszczy w naszej trawie ? Zmęczeni odpoczniemy na wspólnie przygotowanym pikniku; a potem wejdziemy do tajemniczego ogrodu, gdzie poszukamy darów natury i zrobimy ścieżkę sensoryczną, razem też  posadzimy rośliny , a na koniec zrobimy plakat: ZAKAZ DEPTANIA ROŚLIN I  TRAWNIKA. Może spotkamy też małe króliczki…

23.08 - WTOREK SZTUKA DLA SZTUKI

Tego dnia tworzymy Sztukę: będziemy rysować, malować,  lepić ,wycinać,  szyć. Wykorzystamy różne techniki oraz materiały. Przygotujemy galerię, w której zaprezentujemy nasze dzieła. Przeczytamy i opowiemy ciekawe bajki i baśnie. Nauczymy się pięknie nakrywać stół oraz zjemy wspólnie drugie śniadanie. Pomalujemy twarze i wystawimy przedstawienie teatralne, a potem urządzimy koncert i będziemy śpiewać , grać i  doskonale bawić się J

24.08 – ŚRODA z PITAGORASEM

To będzie dzień , w którym planujemy zakupy. Nauczymy się robić listę odpowiednich artykułów oraz utrwalimy inne niezbędne działania jak: segregowanie, kategoryzowanie, liczenie, płacenie. Poznamy jak działa waga. Pobawimy się również w restaurację, w której zjemy nasz posiłek, pamietając o zasadach dobrego zachowania przy stole. Wzmocnieni i posileni pogramy  w gry planszowe, zawsze czekając na swoją kolej. Przypomnimy sobie różne wielkości, kształty, figury i kolory – ta wiedza przyda nam się przy budowie wspólnego kartonowego domku dla lalek.

25.08 – CZWARTEK –PROSTE SPRAWY

Dzień wiedzy praktycznej i codziennej. Przypomnimy sobie schemat naszego ciała, wskażemy go  na sobie i na zabawkach. Potem przygotujemy kąpiel dla lalek oraz dokładnie je umyjemy.  Ręcznie nauczymy się prać ich ubrania. Będzie dużo piany i baniek mydlanych!!!To dopiero zabawa. Nauczymy się również składać ubrania, a może nawet i je zakładać:) Na pewno przypomnimy sobie „zabawy” z butami: sznurowadła , rzepy, kokardki i inne wynalazki. Zjemy drugie śniadanie, pamiętając o posprzątaniu miejsca posiłku. Potem przygotujemy się do przedszkola oraz szkoły: nauczymy się samodzielnie i dokładnie pakować plecak wg instrukcji oraz składać swoje przybory szkolne. Wykonamy tez dekoracje: ozdobimy wazony i doniczki. Sprzątanie pokoju czy ścielenie łóżka to również proste sprawy!!! To będzie pracowity dzień.

26.08 – PIĄTEK  W SPORTOWYM DUCHU

Ostatni dzień letnich warsztatów spędzimy bardzo aktywnie. Będą zabawy ruchowe , które nauczą nas współpracy, integracji i interakcji.  Będziemy pokonywać tory przeszkód o różnym stopniu trudności. Poznamy też zasady zdrowego żywienia -  na pewno owoce spożyte na dzisiejszym posiłku będą smakować lepiej. Potem jeszcze zabawy i ćwiczenia logorytmiczne- przy dźwiękach muzyki rusza się nie tylko ciało, ale nawet i język:) Na koniec urządzimy dyskotekę: będzie zabawa, będzie się dzialo!!!